Súťaže 2013-výsledky

SAM_7144.JPG
Džudisti TJ SOKOL Prievidza sa v sobotu 23.3.2013 zúčastnili na dvoch podujatiach zároveň. V Pezinku sa konala Medzinárodná veľká cena mesta Pezinok a v Banskej Bystrici Majstrovstvá Slovenska juniorov. Začnem MVC Pezinka. Turnaj bol silne obsadený o čom svedčí aj počet štartujúcich, ktorý sa vyšplhal takmer na 340 pretekárov zo Slovenska, Ukrajiny, Rumunska, Rakúska, Maďarska a Českej Republiky. Konkurencia bola veľká ale naši sa nestratili ani na takto silne medzinárodne obsadenom turnaji. Turnaj bol určený pre kategóriu super mini a mini žiakov, mladších žiakov a starších žiakov. V každej kategórii sme mali zastúpenie a v každej naši vystúpili na bedňu a niektorým medaila utiekla len o kúsok v záverečných bojoch. Druhým turnajom boli Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategórii juniorov, ktoré sa konali v Banskej Bystrici. Tu hájil farby klubu vo váhe do 60 kg síce ešte len dorastenec Ján Matiaš , ktorý skončil na 5. mieste. Nedá mi nespomenúť jeho brata Štefana Matiaša nášho odchovanca, ktorý je momentálne pretekárom a členom Dukly Banská Bystrica a ktorý sa stal Majstrom Slovenska v kategórii juniorov do 60 kg. Všetkým našim judistom, ktorí sa nebáli postaviť na tatami a bojovali gratulujem a tu sú ich výsledky:

SAM_7029.JPG
II. Kolo Olympiády sa konalo v sobotu 9.3.2013 v Žiline. Na turnaji sa zúčastnili pretekári z Prievidze, Martina, Považskej Bystrice, Žiliny, Bardejova a Popradu. Farby klubu hájilo 11 pretekárov a z toho 10 sa dokázalo umiestniť do 3. miesta, keď 6 pretekárov vyhralo svoje kategórie a vystúpili na stupeň najvyšší.. Potešili ma všetci, nováčikovia, ďalej tí najmenší ale aj tí skúsenejší svojím technickým prejavom a bojovným výkonom. Tí najmenší dokázali aplikovať techniky v podmienkach riadneho zápasu a potešila ma aj kategória mladších žiakov, kde sme mali 3 pretekárov a všetci traja skončili na 1. mieste. S predvedeným výkonom som spokojný a tu sú výsledky džudistov TJ SOKOL Prievidza:

SAM_6897.JPG
Vo februári sa džudisti TJ SOKOL Prievidza predstavili na troch podujatiach. V Rimavskej Sobote sa 2.2.2013 konalo I. Kolo Ligy dorastencov, kde naši dvaja pretekári tento rok nastúpili na hosťovaní vo farbách JC ZŤS Martin, kde Matej Škultéty obsadil vo váhe do 66 kg pekné 2. miesto a Ján Matiaš sa umiestnil na 5. mieste. Chlapci tak bodovo prispeli k zatiaľ prvému miestu v lige dorastencov. Ďalej naši pretekári štartovali 16.2.2013 na Veľkej cene mesta Žilina určenej pre mladších žiakov a dorastencov a 24.2.2013 na Majstrovstvách kraja dorastencov, juniorov a mužov v Banskej Bystrici. Na oboch podujatiach sa im darilo o čom svedčia aj ich umiestnenia. Tu sú výsledky oboch turnajov: